Sos z suszonych grzybów

11:03 Ryszard 0 Comments

Sos z suszonych grzybów z ziemniakami, cebulą i śmietaną


Dzisiaj tłusty czwartek. Z pewnością nie marzycie o niczym innym, jak tylko zjedzeniu najsmaczniejszego i zarazem najmniej kalorycznego pączka na świecie - i słusznie, ja też o tym marzę. Nie samymi pączkami jednak w tłusty czwartek człowiek żyje, więc ja przygotowałem dla Was propozycję podania sosu z suszonych grzybów, który jednocześnie rozpocznie wykreowaną przeze mnie akcję na znanym i szanowanym polskim portalu, Durszlak.pl

Potrzebujemy:

- 200 g grzybów suszonych
- 1 dużą cebulę
- 1/3 pora
- 1/2 śmietany
- łyżkę mąki
- sól, pieprz

Przygotowanie:

Najwięcej zajmie nam przygotowanie suszonych grzybów. Najpierw musimy je dokładnie umyć, a następnie odstawić do garnka z letnią wodą na około 15 minut ( przez ten czas grzyby powinny trochę nasiąknąć ). Następnie wodę, w której znajdowały się nasze grzybki przelewamy do innego garnka, uważając jednak, aby z jego dna nie przelał nam się piasek, który mógł się tam zebrać.
W tym nowszym garnku zagotowujemy grzyby, dusząc je w wodzie przez około 30 minut. Następnie grzyby wyciągamy z wody i przemywamy je zimną wodą w durszlaku. (nie wylewamy wody, w której grzyby się gotowały ! )
Następnie grzybki kroimy na mniejsze części i wrzucamy je z powrotem do naszego garnka. Teraz zostało nam już tylko podsmażenie cebulki i pora na osobnej patelni i ugotowanie ziemniaków.

Gdy cebula i por się nieco zarumienią wlewamy je do garnka z grzybami. Tam pozwalamy im się podusić z grzybami przez około 15 minut. Jeśli macie nadmiar wody - możecie nie przykrywać sosu, woda sama odparuje - jeśli przeciwnie, przykryjcie.

Teraz zostało już tylko dodanie mąki i śmietany. Wlejcie do kubka trochę wody, w której gotuje się Wasz sos, do tego dodajcie pół śmietany i łyżkę mąki. Mocno to wymieszajcie do maksymalnie jednolitej masy i powoli wlewajcie do sosu, który cały czas mieszacie.

To właściwie już wszystko, teraz zostało Wam tylko dopasować "ostrość" potrawy do Waszych kubków smakowych :)

Zapraszam do dzielenia się swoimi przepisami na suszone grzybki pod TYM adresem.

Smacznego,
R.

Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
Suszone grzybki!

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...