Najtańsza pizza w Poznaniu? Pizzeria Alex przedstawia.

13:36 Jedz Taniej 19 Comments

pizzeria alex poznań, najtańsza pizza w Poznaniu?

Pizzeria Alex. Typowo studencka miejscówka w Poznaniu. Studencka pizza, studenckie ceny, studencka atmosfera. Ciasto może nie sterczy jak u Magdy Gessler, ser nie ciągnie się jak brazylijski serial, lokal mało ekskluzywny, ale dzięki niewielkim cenom i pozytywnemu podejściu do klienta, jest to naprawdę godny odwiedzin punkt serca Wielkopolski.

Czas przygotowania pizzy w lokalu w granicach 30-60 minut (standardowo, w zależności od ilości klientów). Cena? Rewelacja. Klasyczna 50-tka capriciosy w lokalu 26 zł (w dowozie 29 zł). Na piwie właściciele też nie zdzierają, wołając za tę przyjemność 5 złotych.

Jak chodzi o sosy, nie ma niespodzianek - Sosy: czosnkowy, pomidorowy, gyros, barbecue, ketchup, ostry, tysiąca wysp . Każdy  100ml  za 1 zł. Nie rażą podniebienia, ale też nie wywołują specjalnej euforii. Dość powiedzieć, że satysfakcjonujące.

Piątkowska 87 pod względem lokalizacji do rarytasów nie należy. O ile pobliscy studenci z akademików trafią tam bez problemów, o tyle ludzie z zewnątrz trochę pospacerują zanim znajdą upragniony cel. Tu też Alex wychodzi obronną ręką, bowiem dysponuje dojazdem praktycznie na teren całego Poznania i najbliższych okolic. 

Pod względem ruchliwości w Alexie, czy wokalu wydobywającego się z ust pozostałych gości, to bywając w tej pizzerii jeszcze nie natknąłem się na wielkie, cygańskie rodziny, biegające niespokojnie zwyrodniałe dzieci, czy też chaotycznie zachowujących się innych, dziwnych ludzi. W lokalu panuje normalność, są dwa piętra - dolne, bardziej ruchliwe i górne, trochę odizolowane, ale w zamian gwarantujące większą swobodę konsumpcji. Jest wielu studentów i młodych ludzi, którzy w swoim towarzystwie przy piwku cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami.
Więcej szczegółów dotyczących cen i oferty znajdziecie pod adresem samej pizzerii Alex. Ja jestem jej częstym gościem i szczerze mogę polecić. Nie przepłacicie, a do tego jest niezła okazja by w fajnej atmosferze spotkać się z dziewczyną, czy znajomymi. Duży plus, w skali cozjeść 8/10.

Ps. Zdjęcie przy wpisie pochodzi z pizzy w dowozie. Delikatny ubytek w centralnej części pizzy wynika z przygniecenia pudełka browarami. Spalone miejscami ranty zdarzyły się pierwszy raz, także kucharzowi mogę to wybaczyć :) Miejsce polecam!

19 komentarzy:

 1. Ja też często jadam tą pizzę i bardzo mi smakuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również byłem i również mogę polecić. Smaczna i faktycznie bardzo tania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat czeka mnie wyjazd do Poznania, więc już wiem gdzie udam się na szybkie jedzonko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja polecam pizze na ul. Barskiej w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja polecam zrobić zdrową pizze samemu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby nie to, że mieszkam w zupełnie innej części miasta wpadałbym pewnie częściej, ale czasem zbaczam z powrotnej drogi z uczelni na dobrą, tanią i sprawdzoną pizzunie, słowem mniam ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jednak wolę pizzę zrobioną w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja ciocia mieszka w Poznaniu i mnie zabrała do tej pizzerii gorąco polecam :) Widziałem wiele pizzerii ale ta akurat jest godna polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tanie przepisy mają na www.kcalmar.com. Polecam Ci ich, może przydadzą Ci się do bloga:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj, muszę przyznać, że na Piątkowie w ogóle bardzo trudno się odnaleźć osobom z zewnątrz :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Już wiem jaką pizze kupie na weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wygląda pysznie, oj zdjadło by się takiej pizzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. w skali od 1 do 5:
  jakość 2 (niedopieczona,ciasto na pół surowe)1
  czas dowózu 1 ( czekaliśmy ponad 2 h)
  cena adekwatna do smaku,mało mięsa kebabowego :(((

  OdpowiedzUsuń
 14. Polecam tą pizzerię, kiedyś skorzystałem i zamówiłem 50tke:) Jest okey;)

  OdpowiedzUsuń
 15. RObią tam nawet dobrą pize:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Oj, muszę przyznać, że na Piątkowie w ogóle bardzo trudno się odnaleźć osobom z zewnątrz :)

  OdpowiedzUsuń
 17. W sumię sprawdzę tą pizzerię, może jest okey

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...