Ranking piw (gościnnie)

18:23 Ryszard 7 CommentsNajlepsze piwa w rankingu piw

Ranking piw. Tym razem swoimi doświadczeniami podzielą się z Wami nasi przyjaciele z Zielonej Góry. Jak widać, nawet najlepsze wino nie jest w stanie przełamać głęboko zakorzenionego w naszych głowach zamiłowania do tego złocistego trunku.
 

Kryterium
Łomża Export 0.5l
Łomża podkapslowe 0.33l
Gniewosz – korzenne 0.33l
Noteckie – piwo naturalne jasne 0.33l
Trybunał – piwo jasne pełne 0.33l
Smak
           5
          4
          5
         2,5
          2,5
Cena
           5
          4
          1
          3
            2
Cena / Jakość
           5
         3.5
          3
          2
            2
Zapach
         3,5
         4,5
          5
          3
            4
Pojemność
           4
           3
          3
          3
            3
Voltowość
           4
           5
          4
          4
            3
Czy dałbyś radę wypić  5 litrów ?
         TAK
Mogłoby się zwrócić
         NIE
        NIE
          NIE
Ocena końcowa
          4,4
           4
         3,5
         2,9
          2.8


Witam serdecznie.

Chciałbym zaprezentować państwu test 5 rodzajów piw różnych marek i przeważnie pochodzących z różnych browarów poza dwoma ( Łomża Export i Łomża podkapslowe).
Prezentowane piwa zostały starannie przetestowane przeze mnie (Piotr) i przez mojego kompana, czyli Pawła. Wyniki testu zaprezentowałem w tabeli wyżej.

Nasze kryterium w głównej mierze opieramy się o skalę liczbową od 1-5  gdzie :
5  = świetne
4 = bardzo dobre
3 = przeciętne
2 = złe
1  = fatalne

Nasze kryteria:
 - smak ,
 - cena ,
 - cena do jakości ,
 - zapach ,
 - pojemność ,
 - Voltowość (%) ,
 - Czy dałbyś radę wypić 5 litrów ? .

Ocena końcowa jest średnią z wszystkich numerycznych ocen cząstkowych.

Krótko, ale zwięźle przedstawię faworytów każdej z poszczególnych ocen.

Smak – Tutaj dużym zaskoczeniem było piwo Gniewosz , które swym wyrazistym smakiem korzennym przyciągnęło naszą uwagę. Jego smak jest wyrazisty i długo po spożyciu pozostaje w pamięci jednakże w/w piwo nie nadaje się na spożywanie w większych ilościach.
Następnym faworytem jest Łomża Export , której smak jest bardzo dobrze zbilansowany , bez kwasowości i goryczy . Nadaje się ono jak najbardziej na dłuższe posiedzenia.

Cena – tutaj faworyt był jeden , a była nim Łomża Export która za 0.5l pojemności zaskakiwała swą niską ceną bo zaledwie 1.89 zł ( Auchan). Najgorzej wypadł Gniewosz za którego pojemość 0.33l musieliśmy zapłacic 2.85 zł .

Cena do jakości – Oczywiście faworytem okazała się Łomża Export , która oferuję nam bardzo dobrą jakość za przystępną ceną. Najgorzej wypadły piwa : Noteckie oraz Trybunał które niestety nie oferowały dobrej jakości za to szczycą się wysoką ceną bo aż 2.35 za 0.33 l.

Zapach – Gniewosz o smaku korzennym ma bardzo wyrazisty i dziwo przyjemny zapach który umilał jeszcze bardziej spożywanie tegoż piwa.

Pojemność – W naszym teście Łomża Export 0.5l osiągnęła najwyższą notę. Nie jest to 5 ponieważ są na rynku piwa o większej pojemności.

Voltowość – Tutaj ku naszemu zdziwieniu najlepiej wypadła Łomża piwo podkapslowe , które osiągnęło aż 6% tzw. Voltowości ;P Wartości pozostałych trunków oscylują w przedziale od 5.4-5.6%

Czy dałbyś radę wypić 5 litrów ? – Tutaj biorąc pod uwagę głównie walory smakowe piwa oceniliśmy iż wyłącznie Łomża Export mogłaby zostać spożyta w ilościach znaczących (5litrów) bez większych strat tudzież zwrotów w czasie późniejszym.

Ocena końcowa
Nasz bardzo przyjemny test wygrywa Łomża Export 0,5l , która oferuje nam konsumentom dobrą jakość jak i zadowalającą pojemność w ml. Jest to piwo , które można z powodzeniem spożywać - nie czując po pewnym czasie przysłowiowego „kapcia” , „wypalenia” , „kwasiora”, czy używając innych kolokwializmów  - cech będących skazą dla piwa.
Osobiście, dla osób szanujących dobry i wyrazisty smak piw korzennych polecam Gniewosza korzennego 0.33l, gdyż może być ono swoistym urozmaiceniem w monotonii spożywanych alkoholi. Niestety mała dostępność i cena nie przemawiają za tym piwem i spychają je na daleeeeki plan.


Test przeprowadzili : Piotr (Paździoch) oraz Paweł (Paweł).
 

7 komentarzy:

 1. Bardzo polecam Noteckie ale ciemne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Cornelius jest dość specyficznym piwem - choć jego niekwestionowaną zaletą jest moc :) Dziewczyny zaserwowały nam tę markę na dzień mężczyzny,a krótką relację możesz znaleźć pod tym linkiem

   http://cozjesc.blogspot.com/p/ranking-piw.html

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. baaardzo podoba mi sie zamysł tego bloga! a piwa regionalne górą!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam dołączyć do obserwatorów, by bez problemów śledzić nas na bieżąco :)

   Pozdrawiam !

   Usuń
 4. Witam fajny test a gdzie można kupić Łomża Export w jakim hipermarkecie?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...