Placki ze szpinakiem

14:31 Ryszard 1 Comments

Placki ziemniaczane ze szpinakiem, placki z pomidorem, z cebulą, ze szpinakiem, placki szpinakowe


Wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie robiłem placków. Nie żebym ich nie lubił - po prostu mi się nie chciało. W związku z tym, że dysponowałem sporym asortymentem zmierzających ku krańcowi swej egzystencji ziemniaków, postanowiłem przełamać ten "niechcemisiecyzm" i zabrałem się do roboty. Jak się pewnie domyślacie, nie mogło się skończyć na zwykłych, klasycznych plackach. Tym razem moja fantazja zapragnęła, abym dodał szpinak i pomidora. O efektach później, teraz zapraszam do przepisu.

Potrzebujemy:
- 1,5 kg ziemniaków
- 2 pomidory
- 1 cebulę
- Szpinak (nie żałujcie)
- czosnek - użyłem 4 ząbków
- Śmietana
- parę liści rukoli
- koperek
- 2 piwa

Przygotowanie:
Tu zaczynają się problemy - czas. Starcie ziemniaków i ich smażenie jest dość powiedzieć.. pochłaniające, a więc na tym etapie warto zaopatrzyć się w browar. Na czas przygotowania potrawy lepiej, abyście dysponowali przynajmniej 2-3 butelczynami tego zacnego trunku, choć oczywiście wiele zależy od Waszego poziomu wchłaniania.
Wracając jednak do placków.
Ścieramy ziemniaki po połowie. Pół na najmniejszych oczkach, a połowę na tych nieco większych. Po tej mozolnej pracy przechodzimy do ścierania cebuli - najmniejsze oczka. Następnie podduszamy nieco liście szpinaku, do którego dorzucamy posiekany czosnek i maksymalnie pokrojone fragmenty pomidora. Całość posypujemy koperkiem i czekamy, aż zawartość patelni nieco zmięknie. Następnie naszą cudowną mieszankę przerzucamy do naszych startych ziemniaków (pamiętajcie, że nadmiar wody - jeśli powstanie, możecie spokojnie wylać do zlewu). Powstałą masę posypujemy traktujemy solą i pieprzem i wszystko dokładnie mieszamy. Dalszym krokiem jest już smażenie - ja proponuję robić placki wielkości tych na talerzu - nie za małe, nie za duże.

Na koniec nasze placki polewamy śmietaną i okładamy liściem rukoli, koperkiem.

Smacznego!
R.

Placki ziemniaczane ze śmietaną i szpinakiem, placki ze szpinakiem, placki, placki dla studenta

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...