Kurczak w sosie pieczarkowym

15:48 Ryszard 0 Comments

kurczak w sosie pieczarkowym z cebulą i czosnkiem


Kolejny post z cyklu "co w domu, to na talerzu". Długo zastanawiałem się co przyrządzić sobie na obiad (śniadania nawet nie chciało mi się robić). W końcu doszedłem do wniosku, że należy wykorzystać powoli balansujące na granicy przydatności do spożycia pieczarki. Właściwie, to były już dzień po terminie. Oprócz tego moja kuchnia była zaopatrzona w czosnek i cebulę. Rozmroziłem zatem kurczaka i zrobiłem do niego sos. 


Potrzebujemy:

- 3 udka z kurczaka
- 250 g pieczarek
- 1 małą cebulę
- 1 duża łyżka śmietany
- 3 ząbki czosnku
- przyprawa do kurczaka
- sól, pieprz
- olej

Przygotowanie:

Kurczaka najlepiej wsadzić do marynowania dzień wcześniej. Dzięki temu jego aromat i smak w dniu przygotowania będzie lepiej podkreślony. Marynujemy w misce, używając przyprawy do kurczaka (nie żałujemy) i polewamy lekko olejem, aby nasza przyprawa się dobrze wkomponowała w udko. Odstawiamy na noc pod przykryciem do lodówki.

Sos pieczarkowy przygotowujemy na bieżąco. Najpierw siekamy je na plasterki (jak na zdjęciu) i wrzucamy pod przykryciem na patelnię. Na osobnej patelni podsmażamy cebulę z czosnkiem, tak aby wydały z siebie lepszy smak. Gdy już się zarumienią, dorzucamy je do podsmażonych pieczarek. Odkładamy przykrywkę i czekamy, aż trochę wody odparuje z patelni. 

Kolejny krok to dodanie łyżki śmietany i przypraw. Następnie czekamy aż nasz kurczak się dosmaży i dorzucamy go do sosu. Mieszamy i czekamy 10 minut, by nasza potrawa się skomponowała.
Obiad gotowy.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...