Ranking piw cz.2

17:13 Ryszard 3 Comments

Ranking piw, piwo studenta, piwo, browar, piwko

 Część II - 10.03.2013 

10 marca 2013 roku. Obsypane kwiatami kobiety rewanżują się swoim mężczyznom. Nasze dziewczyny długo się nie zastanawiając sprytnie zamieniły bukiet kwiatów na kwiecisty bukiet piwnego nektaru. W dzień mężczyzny nic innego nie cieszy tak jak dostarczone przez swoją dziewczynę z uśmiechem na twarzy - prosto z lodówki - zimne piwko. O tak, to był nasz dzień ! Poniżej raport z badań.

=========================================================================


Marka piwa
Kryterium
Ocena końcowa
Smak
Moc piwa
Rafał
Łukasz
Trybunał
6
4
6 %
5
Cornelius Porter
3
2
8,1 %
2,5
Lubuskie Zielone
1
3
4,2 %
2
Książęce Ciemne
4
4
4,1 %
4
Grand Imperial Porter
3
4
8,0 %
3,5
Złoty Bażant Tmave
3
3
3,8 %
3


 Wnioski :
 • Niewątpliwym i jednym z nielicznych plusów tego doświadczenia (oprócz tego, że pochlaliśmy za darmo) było to, że wiemy już czego nie kupować.
 • Spodziewaliśmy się więcej - zwłaszcza po Złotym Bażancie i Książęcym.
 • Lubuskie Zielone nadaje się tylko do farbowania bladej trawy. 
 • Dziewczyny chciały dobrze, a wyszło jak zawsze.
Uwagi dodatkowe:
 • Nie podaliśmy cen, bo piwa były prezentem, a o cenach prezentów się nie dyskutuje. 
 • Skala nie kończy się na szóstce, jak w podstawówce. Po prostu żadnej z marek nie udało się w żaden sposób zbliżyć do wymarzonej 10.
O pierwszym rankingu poczytać możecie tutaj.

Następny ranking już wkrótce.

3 komentarze:

 1. Dobrze, że napisaliście objaśnienie skali... bo po przejrzeniu tabeli sądziłem, że stosujecie szkolną metodę oceniania. Jesteście surowi :)

  U mnie Książęce Ciemne ma plus za to, że różni się od innych ciemnych piw, które znam. Hasło "łagodne" na etykiecie jest jak najbardziej uzasadnione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie doczekaliśmy się piwnego "objawienia". Testowane piwa pozostawiły po sobie złe wspomnienia, zwłaszcza to zielone lubuskie, które uważam za tragiczny twór :)

   Książęce faktycznie nie było takie straszne, ale z perspektywy słabej mocy ( co życiu studenta nie jest zbyt mile widziane ) i stosunkowo dość wysokiej ceny musiało zostać nieco przyhamowane ;)

   Póki co w naszych rankingach króluje Rastiger w puszce ( 1.89 zł w TESCO ). Zapraszam do czytania kolejnych wpisów o naszych alkoholowych przygodach :)

   Usuń
 2. Nie wiem jak aktualne partie Lubuskiego, ale dla mnie to jedno z lepszych piw, wystarczy dobrze schłodzić, natomiast wszelkie trybunały - ich nie da sie pić. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...