Pióro Feniksa Poznań. O otyłym ptaku i jego niskim locie.

10:00 Ryszard 4 Comments

Pióro Feniksa Poznań opinie, Pióro feniksa zdjęcia
Pióro Feniksa Poznań
Dzień kobiet. Idealna okazja, by zabrać dziewczynę na miasto. W centrum Poznania wielki ruch, przekrzykujący się handlowcy kuszą czy to czekoladą, czy świeżymi - swojskimi wędlinami. Starsze panie sprzedają palmy, w tle śpiewy i muzyka lokalnych grajków. Klimat istnego folkloru w samym sercu stolicy Wielkopolski.

Jak się pewnie domyślacie, tego dnia o miejsca w centralnym rynku było bardzo ciężko. Musieliśmy zatem polować na wolną miejscówkę. Po 3 okrążeniach, w końcu udało się znaleźć wolny stolik na powietrzu. Długo nie czekając zamówiliśmy klasyczny zestaw piwko + pizza. Przyzwyczajeni do braku opisu przy rozmiarze pizzy wiedzieliśmy, że ceny dotyczą 32cm.

Zacznijmy może od pozytywów - możliwość wyjścia z restauracji na stoliki przed lokalem, w samym centrum Poznania. Chłodne, orzeźwiające piwko na świeżym powietrzu, z widokiem na zasłużone miasto jest wielkim plusem dla tego miejsca. Przyjazna obsługa, fajna karta, obfity wybór dań i możliwość płatności kartą.

Niestety nie za wszystko można ich chwalić... Nie było tanio, choć jak na centrum da się wybaczyć - 32 cm pizzy za 23 zł. Piwo również w cenie jak na rynek nie-ekstremalnej - 8zł za 0,5 l. Wybaczyć nie można jednak smaku. Drodzy pizzermani, Droga Restauracjo - nie tędy droga. O ile ciasto było w miarę dobrze wypieczone, o tyle tak tłustej, rozpadającej się pizzy dawno nie miałem wątpliwej przyjemności konsumować.
Pierwsze wrażenie - podaliście nam sztućce, a nie podaliście talerzyków. Pizza mała, oklapła, uboga. Jakość sosów nie powala. Mdłe masówki, bez charakteru, bez historii, bez smaku. Pizza ociężała zostawiająca po sobie smutne wrażenie. W akompaniamencie tak kiepskich sosów tworzyła klasyczny przykład tego, jak nie powinno się serwować pizzy. Nawet najmilsza obsługa nie jest w stanie zamazać plamy, jaką tego dnia daliście. Trochę wstyd, bo z taką propozycją pozytywną wizytówką Poznania z pewnością nie zostaniecie. Wątpię też, aby ktoś do Was wrócił po takim marnym widowisku.

Nie wiem jak prezentują się pozostałe Wasze dania - sądząc po zdjęciach na profilu jest znacznie lepiej. Może jeśli pizza nie jest waszą dobrą stroną, to z niej zrezygnujcie? Po co psuć sobie opinię?

Plusy:

- stoliki na zewnątrz;
- doskonała lokalizacja - ścisłe centrum;
- przyjazna obsługa;
- niewygórowane ceny;
- niedługi czas oczekiwania;
- dobry browar;
- możliwość płatności kartą;
- szeroka karta dań.

Minusy:

- cena nie idzie w parze z jakością;
- bardzo słaba pizza;
- jeszcze słabsze sosy;
- brak rozmiaru pizzy na karcie;
- brak bramek oddzielających ogródek od centrum. Przy dużym ruchu przechodnie bywają krępujący;
- domniemam, że bogactwo wyboru w karcie sprawia, że kucharze zamiast być ekspertami w jednym, we wszystkim są po prostu.. przeciętni.

Podsumowując. Jak chodzi o organizację pracy, miejsce itp. to wygląda to nieźle. Gorzej, że nie broni się jedzeniem, a to przecież najważniejsze! Z bólem serca tylko 3/10 w skali cozjesc. Stać Was na więcej, a jak już latać to wśród orłów a nie kaczek...

Pióro Feniksa opinie
Pizza w Piórze Feniksa. Kategoria: do poprawki.


4 komentarze:

 1. Jedzenie, jak jedzenie - my tam przychodzimy dla magika w niedziele :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisz koniecznie o Hanka Cafe Lunch! Tam juz wlasciwie mozna za ok. dyche zjesc dobrze i chyba sa jakies dania do wyboru

  OdpowiedzUsuń
 3. wiele pomysłów postaram sie wykorzystać dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Зеркала для логина на сайт HydraRU часто обновляются. Делайте именно анонимные виды покупки веществ. В целях авторизации на площадке Hydra потребуется применять зеркальную ссылку основной страницы HydraЮнион. Огромный сортамент товаров hydraclubbioknikokex7njhwuahc2l67lfiz7z36md2jvopda7nchid прямо поражает воображение. Юзерам маркетплейса представлены тысячи поставщиков с разными вещами.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...