Tosty

21:08 Ryszard 3 Comments


Tosty z pieczarkami, serem, jajkiem, cebulą, pomidorem, tosty studenckie

Zżera mnie sesja. Coraz mniej mnie, coraz więcej skryptów, notatek i innego dziadostwa. Aby nie dać się zatem do końca pochłonąć, byłem zmuszony do poszerzenia swoich gabarytów. W tym celu swoją pomoc zadeklarowały tosty, które ze swojej natury do dietetycznych nie należą. 

Potrzebujemy:
- 5 plasterków sera
- 5 jajek
- 5 główek rzodkiewki
- 2 cebule
- 500 g pieczarek
- chleb tostowy
- sól, pieprz, paprykę
- keczup

Przygotowanie:
Podsmażamy na patelni cebulę, którą następnie dodajemy do pieczarek. Następnie zintegrowane już całość elementy wspólnie podduszamy na wolnym ogniu. W momencie, gdy nasze pieczarki wystarczająco spokornieją i obniżą wymagania co do przestrzeni, którą chciałyby w naszej kuchni zajmować - czyli po prostu siądą, to do naszego pseudofarszu dodajemy pociętego na możliwie najmniejsze kawałki pomidora. Aby jednak jego wędrówka nie była nazbyt samotna, wypuśćcie go w towarzystwie przeciętych na talarki - niekoniecznie damasceńską stalą - rzodkiewek.
 Całość doprawiamy papryką, solą i pieprzem ( w granicach rozsądku ), a następnie pozwalamy wodzie wydobyć się z patelni, nie zakładając już przykrywki.

W międzyczasie gotujemy jajka. Gotujemy na twardo ( możecie sprawdzić jego twardość wyciągając jedno z garnka - jeśli woda bardzo szybko zniknie ze skorupki, to znaczy, że jajko jest już na "twardo" ).  Jajka następnie obieramy i przepuszczamy przez krajarkę, w celu zdobycia idealnych plastrów. 

Ostatni etap.
Na chleb tostowy nakładamy nasz pseudofarsz, który przykrywamy plastrem sera i dwoma plasterkami jajka. Następnie naszą pseudokanapkę eksportujemy do opiekacza do kanapek, zamykamy go i czekamy, aż lampka wskaże nam ukończenie procesu grzewczego.

Nie zważajcie na kalorie, nie zważajcie na aspekt zdrowotny, chciałem się po prostu porządnie nawpierdzielać. Jeśli Was kiedyś najdzie taka ochota, to nie zostaje nic innego jak tylko skorzystać z przepisu :)

Polecam, 
R.

3 komentarze:

  1. mnie nachodzi na tosta średnio raz dziennie...:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Tosty, to coś co zadowoli zgłodniały brzuszek o każdej porze dnia :)Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  3. to jest super na prawdę szybkie i pyszne na pewno spróbuję zrobić to danie zapraszam do mnie możesz zostać moim obserwatorem :)pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...