Śledzie ze śmietaną

14:51 Ryszard 4 Comments


Śledzie ze śmietaną, szpinakiem i porem

Śledzie ze śmietaną... Jedno z moich ulubionych dań. Z pewnością spodziewacie się teraz jakiegoś nieprzeciętnego, ponadstandardowego przepisu na śledzia - cud. Nie - nie tym razem.

 Maszerując marketowymi alejkami w oko wpadł mi śledź. Taki zwykły, solony. Moje wyczulone na punkcie tej ryby oko od razu zawołało "kup mnie, kup mnie ch*jcu". Nie miałem wyjścia. Poprosiłem więc - nieco grubawą - panią Grażynę o chwycenie dwóch najbardziej atrakcyjnych gagatków, których przyrządzenie zamieszczam poniżej.

Potrzebujemy:
- 2 płaty śledziowe ( ok. 3 zł)
- 1/3 pora
- szpinak
- 2 ząbki czosnku
- śmietana
- ziemniaki

Przygotowanie : 
Gotujemy ziemniaki. Na patelni z kolei podsmażamy por, czosnek i szpinak, tworząc z nich w miarę spójną całość. 
Właściwie to już całość mojego pseudo - przepisu. Muszę jednak z żalem przyznać, że eksperyment się nie powiódł. Por wraz ze szpinakiem został wchłonięty osobno, osobno zeżarłem śledzia.

Można powiedzieć, że eksperymentując zbezcześciłem tę wspaniałą rybę, więc jeśli możecie, to nigdy nie powtarzajcie tego co tam u góry powypisywałem. Nie tędy wiedzie kulinarna droga.  

* póki co wciąż jestem zwolennikiem zwykłego śledzia ze śmietaną i ziemniakami. Nic więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne.

Pozwólcie, że tym razem nie napiszę "polecam" a jedynie.. pozdrawiam.
R.

4 komentarze:

 1. "Moje wyczulone na punkcie tej ryby oko od razu zawołało "kup mnie, kup mnie ch*jcu". Nie miałem wyjścia. Poprosiłem więc - nieco grubawą - panią Grażynę o chwycenie dwóch najbardziej atrakcyjnych gagatków, których przyrządzenie zamieszczam poniżej."

  Może nie pisz już więcej. Poziom jest niższy, niż można się spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to są wpisy dla studentów, z przymrużeniem oka;) poza tym przekleństwo zostało ocenzurowane.

   Usuń
  2. ktos tu nie ma poczucia humoru...:)
   P.S. Wlasnie Rafala wpisy sie czyta najlepiej!:D

   Usuń
  3. Może to pani Grażyna, którą zdenerwowała uwaga odnośnie gabarytów.. :)

   Dziękuję dziewczyny za obronę i podpisuję się pod tymi słowami - to blog studencki, więc trochę więcej luzu kolego / koleżanko anonimowy !

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...